Megkaptam az új hordozómat, mostam ki?

Igen nagyon fontos, hogy a használatba vétel előtt mosd ki, hogy a kész formáját, nagyságát, és sűrűségét fel tudja venni. Ezáltal, tartósabbá váljon.  Az alábbi szöszenetet, valahol Facebookon találtam, és nagyon megtetszet.

 

#mosas #avatas #kendomosas #elsomosas #pamut #selyem #gyapju #avatomosas

 

💧💧💧Mi az avató mosás? És miért fontos?

Az első mosást hívjuk avató mosásnak, de semmiben se különbözik egy normál mosástól.  Fontos, mert ilyenkor rendeződnek a szálak szövés után, ki mosódik a kendőből az az anyag amit a szálakra fújnak, hogy szövés közben ne akadjon, könnyebben csússzon, és a rengeteg textil por, ami szövés közben, a gyárban a kendőre kerül.

A kendők puffossabbak lesznek “loom to bloom” képek is nagyon látványosak. A szálak picit bolyhossabbak lesznek, és egymásba kapaszkodnak.

 

Gépben vagy kézzel mossam a kendőt?

Itt érdemes mindig megnézni a címkét! Mielőtt bármit is csinálnál, nézd meg a gyártó javaslatát! Illetve függ a kendő összetételétől, selyem vagy gyapjú tartalmú kendőket, SOHA nem teszünk gépbe! Nem számít mennyire modern a géped, milyen finoman mos, nem éri meg a pénzed, hogy itt teszteld!

 

✅Milyen kendőt moshatok gépben?

100% pamut, len, kender tartalmú kendők mehetnek gépbe, de itt is figyelni kell! Csak finom textíliáknak, gyapjúnak való programon. Lehetőleg ne egyedül rázkodjon a gépben a kendő és érdemes mosó zsákba tenni, vagy egy párna huzatba.

Max 30°C, 400-600 centrifuga.

Jó a folyékony bébi mosószer, esetleg gyapjú – selyem mosószer. Nézd meg a címkén, ne tartalmazzon optikai fehérítőt!

Mindig balzsam nélkül mossunk kendőt, mert csúszóssá válik a kendő, és nem lesznek már jók a kötési tulajdonságai.

 

🌸🐑🛁Selyem, gyapjú és egyéb érzékeny szálak ❤️

Tudom sokan féltek tőlük, de nem olyan nagy, bonyolult procedura a kézzel mosás se!

Gyerek kádba érdemes mosni a kendőt, én a normál kádban szoktam, a miénk nem az az óriás fajta 😅.

Kézmeleg, max 30°C vizet engedek, majd nagyon pici (érdemes a címkén elolvasni az adagolást) folyékony selyem és gyapjú textíliának ajánlott mosószert használok. Elkeverem a vízben, mielőtt a kendő bele kerülne. 2-3 percet hagyom ázni, óvatosan át mozgatom a kendőt, inkább csak lötykölöm. Le  öntöm a vizet, picit ki nyomkodom és oblítem ugyanolyan kézmeleg vízben.

Forrás:Internet

Felli Woks tanácsa:

 Mosási tájékoztató.

A hordozóeszköz alapanyaga 100 % pamut. Rajta lévő kiegészítők műanyagok illetve gumi szalag, műszálas hevedert tartalmaz. Az eszköz mosása lehetséges Mosó zsákban vagy párnahuzatba . Szükséges az eszköz  csatjajait hevederjeit, gumi szalagjait védeni a mosógép forgással közbeni károsodástól .

 Kímélő programban maximum 40 °-ban mosható. Inkább 30°-ban.

Szárítógépben is kizárólag zsákban kímélő programban alacsony hőmérsékleten használható. 

Levegőn árnyékban szállítható, lehetőleg fekvő helyzetben.

Lehet-e mosógépben mosni? 

✅ A jó hír az, hogy igen, lehet mosógépben mindenféle hordozót mosni.

Néhány jó tanács ezzel kapcsolatban:

➡️30 max. 40 okon, kímélő programon, a centrifugát kisebb fordulatszámra állítva .                                    ➡️ baba, öko mosószer, vagy   klasszikus, vegyszeres mosószerekkel   (a legtöbb baba         rágcsálja a hordozót)

➡️ csatokat minden esetben be kell csatolni, különben eltörhet

➡️ mosózsák vagy nagy méretű cipzáros párnahuzat (a gombos szétjön a rázkódástól) 

❌ öblítőt ne használj, mert attól enyhén csúszóssá válik az anyag, mivel bevonatot képez a    szálain.( ez a hevedereknél gondot okozhat) 

➡️ Ha úgy érzed, jó lenne egy-egy alkalommal higiénikusan tisztítani a hordozót, akkor egy fél kupak Sanytol fertőtlenítő mosószeradalékot javaslok hozzá (például, ha használtan vetted a hordozót vagy nagy baleset  érte.) 

❕ A mosástól a hordozók színe fakulhat, aminek oka, hogy organikus technológiával festett alapanyagból készülnek, hogy ne jelentsenek veszélyt a babák számára. Ez a technológia viszont nem képes olyan tartósan rögzíteni a színeket, mintha toxikus vegyületeket használtak volna a szín rögzítéséhez.